Koncert rodzinny na MDF Festival!

AKTUELLES | 17-09-2018
Pierwszy koncert rodzinny w tym sezonie już 22 września! A właściwie dwa koncerty, bo Nawigator-muzyczny logotyp miasta zabrzmi w najbliższą wrześniową sobotę aż dwa razy - o godz. 16:00 i 18:00. 10 placów, 10 kompozytorów, 10 utworów! Zapraszamy na niezwykłą muzyczną podróż po Szczecinie, podczas której dźwięk i obraz opowiedzą historię i przeniosą najmłodszych oraz ich rodziny z Filharmonii wprost na... szczecińskie place!
Młodsi i starsi, tutejsi i przyjezdni, mieszkańcy i turyści - wszyscy wiedzą, że Szczecin nazywany jest Paryżem Północy. Wszystko przez place, których w naszym pięknym mieście przecież pod dostatkiem. Ronda, skrzyżowania, z tramwajami lub bez, wśród kamienic i bloków, kolorowe, pełne zieleni, głośne i ciche - każdy plac jest inny, każdy ma swoją własną historię, każdy brzmi inaczej. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, jak by zabrzmiały, gdybyśmy chcieli o nich zagrać na instrumentach? Jaka byłaby muzyka szczecińskich placów?

My postanowiliśmy nie zastanawiać się nad tym dłużej i zaprosiliśmy do Szczecina 10 kompozytorów, którzy o 10 szczecińskich placach napisali utwory - muzyczne logotypy. Za każdy plac i każdą kompozycję odpowiadał jeden z dziesięciu kompozytorów z różnych regionów Polski:
  • Plac Grunwaldzki (Aleksandra Garbal, Toszek)
  • Plac Lotników (Alicja Gronau, Warszawa)
  • Plac Odrodzenia (Aleksander Kościów, Warszawa)
  • Plac Orła Białego (Artur Kroschel, Poznań)
  • Plac Rodła (Monika Kędziora, Poznań)
  • Plac Szarych Szeregów (Magdalena Cynk, Toruń)
  • Plac Teatralny (Olga Hans, Łódź)
  • Plac Żołnierza Polskiego (Sławomir Zamuszko, Gdańsk)
  • Plac Zgody (Artur Cieślak, Szczecin)
  • Plac Zwycięstwa (Janusz Stalmierski, Szczecin, Poznań)

Już w najbliższą sobotę 21 września na aż dwóch (!) rodzinnych koncertach usłyszymy wszystkie 10 placów! I nie, nie będą to dźwięki tramwajów i klaksonów samochodów, a najprawdziwsza muzyka. Wszystkie utwory wykona jedyny i niepowtarzalny, znany już najmłodszym z innych koncertów w Filharmonii kwintet dęty FeelHarmony Quintet! Flet, obój, klarnet, fagot i róg zabrzmią w sali kameralnej i zagrają muzykę, której do tej pory nie grał jeszcze nikt. Zagrają muzyczny logotyp miasta!

Rodzinne spotkanie podczas festiwalu MDF będzie wyjątkowe takżę z jeszcze jednego względu - po raz pierwszy koncert rodzinny odbędzie się w tajemniczej sali kameralnej Filharmonii. Najmłodsi znają ją ze spotkań z DoNutą podczas koncertów szkolnych, ale po raz pierwszy zasiądą na widowni wraz ze swoimi rodzinami. Sala księżycowa, bo i tak jest ona nazywana, zaprezentuje zupełnie nowe oblicze, a czarna zazwyczaj scena zmieni się i przeniesie nas wszystkich wprost na kolorowe place. Nie tylko usłyszymy, ale i zobaczymy każdy z 10 placów - wszystko to w pełnych barw, szalonych wizualizacjach i mappingu, który szykuje dla nas Kasia Pawłowska (Pani Pawlosky).

Czymże jednak byłaby jakakolwiek podróż, gdyby nie przewodnik. A przewodnika wszyscy dobrze znają, bo Nuta DoNuta, czyli Agata Kolasińska prowadziła już niejedną muzyczną wycieczkę. Tylko... czy teraz sobie poradzi? Wszak do tej pory szalała głównie w białym gmachu Filharmonii. Czy przypadkiem nie zgubi się w mieście? Czy ronda, skrzyżowania i plątanina ulic nie zawróci jej w głowie? Czy nie zgubi drogi? A może muzyka i obraz podpowiedzą jej, którędy iść, żeby się nie zgubić? Przekonamy się już 22 września o godzinie 16:00 i 18:00!
WYDARZENIA
22-09-2018, 16:00 | 22-09-2018, 18:00Nawigator – muzyczny logotyp miasta - Konzert
März 2021
04MÄRDo, 19:00