MDF Festival 2019

MDF Festival 2019!

NEWS | 10-09-2019
Już w najbliższy piątek rozpocznie się kolejna edycja MUSIC.DESIGN.FORM Festival. 13-15 września audioluminescencja zabierze nas w podróż śladami dźwięku i światła, a biała na co dzień Filharmonia zmieni się nie do poznania za sprawą wyjątkowych wydarzeń, koncertów i oprawy świetlnej. Bądźcie z nami!
MUSIC.DESIGN.FORM Festival, który zagości w Filharmonii 13-15 września zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Motywem przewodnim drugiej edycji festiwalu MDF będzie audioluminescencja i to ona prowadzić będzie uczestników festiwalu, którzy symbolicznie będą wraz z dźwiękiem wychodzić ku światłu!

Pierwszy koncert, 13 września, odbędzie się w podziemnym parkingu Filharmonii, kolejnego dnia część koncertowa przeniesie się do holu na poziomie 0 i do sali kameralnej ciut wyżej, a trzeciego dnia finałowy koncert zagramy już w pełnym słońcu, czyli w złotej sali symfonicznej.

Wystąpią m.in. takie gwiazdy jak Laura Mvula – obdarzona przecudnej barwy głosem soulowa wokalistka, czy Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, pianisty i kompozytora, autora m. in. muzyki do filmu "Zimna wojna". Słynący z muzycznych eksperymentów zespół Kwadrofonik premierowo wykona swoją najnowszą, świetlistą kompozycję "Urlicht", a cały festiwal muzycznie otworzy A GIM - producent, który swój set z gościnnym udziałem wokalu i perkusji na żywo zagra... w garażu podziemnym!

Zobacz zapowiedź MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019 przygotowaną przez Pushka Studio.

W programie Festiwalu MDF 2019 znajdą się nie tylko wyjątkowe koncerty, ale również, wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych, prezentacje, wykłady czy panel dyskusyjny. Ponownie powróci do Filharmonii grupa panGenerator, która tym razem przygotuje prezentację swojej działalności oraz poprowadzi warsztaty. Po raz pierwszy w Szczecinie zobaczyć będzie można prace uznanego na świecie artysty Oskara Zięty, który dosłownie nadmuchuje metal jak kolorowe baloniki, a  Filip Springer wraz z zaproszonymi gośćmi z pewnością skłoni do refleksji nad tematem światła w mieście. Razem z  Przekrojem zaprosimy też do tańca. Uczestników festiwalu zaprowadzimy do miejsc, w których do tej pory nie odbywały się filharmoniczne koncerty, zapewnimy im także dawkę życiowej energii w postaci światła.

Festiwalowe wystawy będą otwarte dla zwiedzających w sobotę i niedzielę w godzinach 14:00-17:00, a dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim połączonym ze zwiedzaniem budynku Filharmonii (liczba miejsc ograniczona).

Nie zapomnimy też o najmłodszych, dla których wraz z Michałem Janochą przygotowaliśmy spektakl multimedialny. Istotę światła będziemy wyjaśniać im przez... a jakże, muzykę! Z kolei Paweł Kula poprowadzi świetlno-fotograficzne prezentacje dla młodszych i nieco starszych dzieci.

Pełen program MUSIC.DESIGN.FORM Festival dostępny jest TUTAJ.

Wszyscy, którzy jeszcze nie zdążyli kupić biletów wciąż mają szansę. Bilety na wydarzenia płatne można kupić na kilka sposobów:
VIDEOS AND PHOTOS
June 2021
01JUNtu, 11:00
05JUNsa, 11:00
Filharmonia Szczecin OnlineRaniutto – Sensorkifree online premieredla dzieci w wieku 1-6 lat
05JUNsa, 19:00
BRILLANTE | LiveFilharmoniaKrzysztof Herdzin & Motion Trioconcert with audience / paid online broadcast
08 JUN, tu, 19:00 - KROKE [PRZENIESIONY Z 26.05.2021 NA 08.06.2021]koncert zewnętrzny
09JUNwd, 17:00
Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki Jak brzmi Szczecin?wernisaż
09JUNwd, 19:00